973 208 333 e-podatelna

ÚVN pečuje o válečné veterány

Program na podporu zdraví válečných veteránů

Ústřední vojenská nemocnice – Vojenská fakultní
nemocnice Praha zabezpečuje a poskytuje válečným veteránům 2. světové války i novodobým válečným veteránům komplexní péči.


V předvánoční době navštívili válečné veterány v ÚVN zástupci ministerstva obrany
Zpěv koled, povídání i rozdávání dárků. To vše patřilo k středečnímu odpoledni 14. prosince u válečných veteránů. Do Ústřední vojenské nemocnice je přišla navštívit náměstkyně ministerstva obrany Alena Netolická. Každému z tří desítek přítomných veteránů darovala něco dobrého na chuť, všem pak předala společný a vítaný dárek – kávovar a popřála pohodu a především sloužící zdraví.
Celý článek...


Preventivní vyšetření

Včasný záchyt možného zdravotního problému významně zvyšuje šanci na rychlejší a úspěšnou léčbu, mnohdy dokáže rozvoji choroby zabránit. Prevenci zajišťujeme v rámci Programu ÚVN na podporu zdraví válečných veteránů.

Kontakt k objednání: 973 20 28 91 (20 33 20), Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript


Ambulantní péče

Akutní

Akutní příjem do ÚVN Praha je zpravidla uskutečňován cestou EMERGENCY.

Odborná plánovaná

Program Zelená cesta Objednávání k odborné ambulantní péči je zajištěno programem Zelená cesta

Objednávání:
osobně, recepce CAZP, budova B3

Po - Čt
7.15 - 15.15
Pá 
7.15 - 14.00

Telefonicky na čísle: +420 973 202 920


Psychologická poradna pro válečné veterány

Poskytuje psychologickou pomoc a podporu vojákům, kteří se v minulosti účastnili válečných operací nebo zahraničních misí. Pomáhá vyrovnat se s negativními prožitky z válečných konfliktů a život ohrožujících situací, se kterými se během zahraničních misí nebo po návratu setkali. Poradna pracuje nejen s válečnými veterány, ale také s jejich blízkými.

Kontakty

  • Recepce objednávání vojáků a uchazečů: +420 973 203 463
  • Specialista: pplk. Mgr. Pavel Král, tel. +420 973 203 469, e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript


Hospitalizace

Akutní příjem pacienta k hospitalizaci v ÚVN Praha je zpravidla uskutečňován na EMERGENCY, případně na ambulancích odborných oddělení. Akutní přijetí indikuje lékař ambulance na základě posouzení stavu pacienta a nutnosti jeho další specializované péče.

Plánované přijetí – indikuje lékař odborných pracovišť s ohledem na zdravotní stav pacienta.


Následná péče a sociální služby

Není–li nutná hospitalizace na specializovaném pracovišti, avšak zdravotní stav pacienta vyžaduje pravidelnou zvláštní péči, poskytuje ÚVN následnou péči zejména v Léčebně dlouhodobě nemocných na Oddělení sociální péče, především v Domově se zvláštní péčí.

Kontakt na Zdravotně sociální služby:

  • Zdravotně sociální pracovník: Bc. Dagmar Martinková, tel. +420 973 202 891, 724 193 894, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
  • Vrchní sestra: Bc. Jana Zoufalá, tel. +420 973 208 430, 602 873 913, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

O soběstačné válečné veterány 2. světové války je pečováno také v Domově pro válečné veterány ÚVN.


Kdo je válečný veterán?

Osvědčení válečného veterána vydává Ministerstvo obrany ČR dle zákona č. 170/2002 Sb., o válečných veteránech.


PDFTiskEmail