B1 Umístění: budova B1, 3. patro

 

Provozovatelem Domova pro válečné veterány (DPVV) je ÚVN a je určen pro válečné veterány – držitele osvědčení podle zákona č. 170/2002 Sb., o válečných veteránech – a jejich manželky nebo družky, jejichž zdravotní stav nevyžaduje trvalou péči a kteří jsou schopni se o sebe postarat. V DPVV je poskytováno bydlení, strava a služby spojené s pobytem (pomoc při oblékání, osobní hygieně, přípravě a podávání stravy).

O přijetí klientů,  přerušení nebo ukončení jejich pobytu v Domově rozhoduje Ministerstvo obrany zastoupené ředitelem Odboru pro válečné veterány MO na základě žádosti.

Klient se podílí na úhradě nákladů na bydlení, stravu a služby s pobytem spojené. Výše úhrady a způsob jejich úhrady jsou stanoveny vyhláškou č.191/2005 Sb.

Domov péče o válečné veterány disponuje 7 jednolůžkovými pokoji s kuchyňským koutem a příslušenstvím a 1 dvoulůžkovým pokojem s kuchyňským koutem a příslušenstvím. Vstup do Domova je zabezpečen elektronickou kontrolou vstupu.

Ošetřovatelská péče je poskytována formou „Domácí péče“. Základní ošetřovatelskou péči zajišťuje sanitářka/ošetřovatelka, která je obyvatelům Domova  k dispozici denně od 7.00 – 19.00 hodin.

Vrchní sestra - vedoucí DVM
Bc. Jana Zoufalá +420 973 208 430, 602 873 913
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Obrázek kontaktu
Sociální pracovník Odboru péče o válečné veterány MO
Helena Typoltová, DiS. +420 606 629 926
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

pdf Žádost o umístění do Domova péče o válečné veterány (23 KB)

pdf Vyjádření lékaře o zdravotním stavu žadatele pro umístění (769 KB)