A7 Umístění: budova A, vchod A7

Objednávání katetrizačních výkonů: tel: 973 203 047
Objednávání arytmologie:
(Po-Pá 7:30 - 8:30)
tel: 973 203 083
E-mail: tel: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
HOT- LINE akutní výkony: tel: 606 670 114, 973 203 043
Vedoucí lékař: Doc. MUDr. Martin Malý, PhD.
Staniční sestra: Bc. Ivona Hroudová

 

Oddělení invazivní kardiologie a arytmologie disponuje dvěma katetrizačními laboratořemi. V jedné je prováděna invazivní diagnostika a léčba primárně ischemické choroby srdeční, ve druhé invazivní arytmologické výkony.

Invazivní léčba ischemické choroby srdeční zahrnuje diagnostickou katetrizaci věnčitých tepen (s případnou navazující intervenční léčbou - koronární intervence) s implantací stentů. Kromě diagnostiky a léčby se v katetrizační laboratoři využívají nejmodernější zobrazovací a vyšetřovací metody jako je měření frakční průtokové rezervy (FFR) a ultrazvukové zobrazení lumina tepen (IVUS). Diagnostická katetrizace umožňuje vlastní zobrazení věnčitých tepen a také hemodynamické vyšetření chlopenních a zkratových vad (s využitím pravostranné katetrizace).

Na intervenční arytmologické jednotce se provádí intervenční léčba srdečních arytmií v celé šíři terapeutického spektra, zejména intervenční léčba fibrilace síní (radiofrekvenční ablace) a implantace stimulátorů a defibrilátorů. U ablační léčby fibrilace síní je k dispozici i tzv. kryoablace využívající zmrazení tkáně (výrazně se tak  zkrátí doba ablačního výkonu).