A7 Umístění: budova A7, přízemí

HOT- LINE akutní výkony: tel: 606 670 114, 973 203 043
Katetrizační sál: tel: 973 203 052
Recepce, objednávání: tel: 973 203 047
E-mail: mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Katetrizace je vstup do cévního systému a srdce za účelem získání informací (hemodynamické parametry v různých srdečních oddílech, jejich morfologie atp), nebo provedení některých zákroků (např. roztažení zúžené cévy, implantace speciální výztuhy – stentu, odsátí krevní sraženiny). Katetrizační jednotka provádí tedy výkony diagnostické (včetně pravostranných katetrizací, komplexního vyšetření srdečních vad apod.) a terapeutické (perkutánní koronární intervence, implantace stentu). Vedle elektivních intervencí jsou prováděny zákroky urgentní (direktní PCI).

Laboratoř disponuje intrakoronárním ultrazvukem (IVUS) a možností stanovení frakční průtokové rezervy (FFR). V péči o nejtěžší a rizikové pacienty je využívána umělá plicní ventilace, balonková kontrapulsace i moderní farmakoterapie během výkonu. Úzká spolupráce s jednotkou intenzivní péče a lůžkovým oddělením zajišťuje optimální léčbu pro jednotlivé pacienty a bezprostřední kontakt ošetřujících lékařů.

Katetrizační laboratoř pracuje ve 24-hodinovém režimu a poskytuje tak nejmodernější a nejefektivnější léčbu všem vhodným nemocným s akutním infarktem myokardu.

Katetrizační vyšetření je možné provádět u vhodných pacientů formou jednodenní hospitalizace (denní stacionář). O možnostech provedení katetrizace srdce v tomto režimu, či objednání, se prosím informujte na telefonním čísle 973 203 047, případně elektronickou poštou na emailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.