Program na podporu zdraví válečných veteránů

Ústřední vojenská nemocnice zabezpečuje a poskytuje válečným veteránům 2. světové války i novodobým válečným veteránům, případně jejich manželkám nebo vdovám komplexní péči. Konkrétní služby naleznete v jednotlivých sekcích v levém menu.

 

Den válečných veteránů: návštěvy, dárky, i pochod za aktivní stáří válečných veteránů

Návštěvy u válečných veteránů

Ve středu 7. listopadu potěšil návštěvou druhoválečné veterány ředitel ÚVN prof. Miroslav Zavoral společně s náměstkyní Lenkou Gutovou. „Je pro nás ctí, nikoliv povinností, o vás pečovat, vytvářet vám tu takové podmínky, abyste se cítili jako doma, pohodlně a bezpečně. Přeji vám sloužící zdraví a až se potkáme při příležitosti Dne válečných veteránů za rok, už budeme společně slavit  v nově zrekonstruovaných prostorách,“ popřál druhoválečným veteránům profesor Zavoral. „Já bych vám chtěl za všechny poděkovat za to, jak se tu o nás staráte. Víme, že není jednoduché v dnešní době zajistit tak výborné podmínky. Považujeme si toho, že tady můžeme být. Rádi bychom nějak pomohli, ale síly uz nám neslouží,“ ocenil 97 letý generál  v v. Vojtěch Srovnal. Všem veteránům udělala návštěva radost svou přítomností a také dárky, které každý ke Dni válečných veteránů od vedení ÚVN obdržel.

Číst dál...

 

Kdo je válečný veterán?

Osvědčení válečného veterána vydává Ministerstvo obrany ČR dle zákona č. 170/2002 Sb., o válečných veteránech.

 

Preventivní vyšetření

Včasný záchyt možného zdravotního problému významně zvyšuje šanci na rychlejší a úspěšnou léčbu, mnohdy dokáže rozvoji choroby zabránit. Prevenci zajišťujeme v rámci Programu ÚVN na podporu zdraví válečných veteránů.

 

Ambulantní péče

Program Zelená cesta Objednávání k odborné ambulantní péči je zajištěno programem Zelená cesta.

 

Bezpečné místo

Anonymní konzultace a poradenství v problematických životních situacích.

 

Psychologická poradna pro válečné veterány

Poskytuje psychologickou pomoc a podporu vojákům, kteří se v minulosti účastnili válečných operací nebo zahraničních misí. Pomáhá vyrovnat se s negativními prožitky z válečných konfliktů a život ohrožujících situací, se kterými se během zahraničních misí nebo po návratu setkali. Poradna pracuje nejen s válečnými veterány, ale také s jejich blízkými.

 

Zdravotně sociální služby - oddělení Humanitní služba ÚVN

Poskytuje válečným veteránům v ambulantní či lůžkové péči ÚVN komplexní sociální poradenství a zajišťuje vhodnou následnou zdravotně – sociální terénní či lůžkovou péči navazující na hospitalizaci v ÚVN. V případě potřeby, zprostředkuje přijetí na lůžka následné péče ÚVN a žádosti o přijetí eviduje.

 

Domov Vlčí mák

Domov Vlčí mák zahrnuje dva typy sociálních pobytových služeb dle zákona 108/2006 Sb., domov pro seniory a domov se zvláštním režimem.

Domov péče o válečné veterány

Válečným veteránům je v domově  poskytováno bydlení, strava a služby spojené s pobytem. Přijetí a pobyt  válečných veteránů  se řídí zákonem č. 170/2002 Sb. o válečných veteránech. Výše a způsob úhrady je stanoven dle Vyhlášky  č.191/2005 Sb.