Program na podporu zdraví válečných veteránů

Ústřední vojenská nemocnice – Vojenská fakultní
nemocnice Praha zabezpečuje a poskytuje válečným veteránům 2. světové války i novodobým válečným veteránům komplexní péči.

 

Vánoční setkání klientů Domova Vlčí mák a jejich blízkých

Těsně před Štědrým dnem se ve Vlčím máku uskutečnilo vánoční setkání klientů Domova Vlčí mák  a jejich rodin. Setkání zahájila vrchní sestra Domova Jana Zoufalá poděkováním všem zaměstnancům za jejich kvalitní práci. Shlédli jsme video - sestřih hlavních událostí roku 2017 ve Vlčím máku. Podával se výborný bramborový salát  s řízkem a cukroví - klienti se podíleli na přípravě lahůdek. Mezi pozvanými hosty byly také sociální pracovnice z Odboru péče o válečné veterány MO, které s Domovem Vlčí mák úzce spolupracují. Rodiny také poděkovali za péči o své blízké a vrchní sestra Oddělení dlouhodobé  péče, která při této příležitosti přišla klienty Domova Vlčí mák pozdravit, obdarovala všechny vlastnoručně upečenou  vánočkou.

Číst dál...

 

Preventivní vyšetření

Včasný záchyt možného zdravotního problému významně zvyšuje šanci na rychlejší a úspěšnou léčbu, mnohdy dokáže rozvoji choroby zabránit. Prevenci zajišťujeme v rámci Programu ÚVN na podporu zdraví válečných veteránů.

Kontakt k objednání: 973 202 891, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Ambulantní péče

Akutní

Akutní příjem do ÚVN Praha je zpravidla uskutečňován cestou EMERGENCY.

Odborná plánovaná

Program Zelená cesta Objednávání k odborné ambulantní péči je zajištěno programem Zelená cesta

Objednávání:
osobně, recepce SZP, budova B3

Po - Čt 7.15 - 15.15
7.15 - 14.00

Telefonicky na čísle: +420 973 202 920

 

Psychologická poradna pro válečné veterány

Poskytuje psychologickou pomoc a podporu vojákům, kteří se v minulosti účastnili válečných operací nebo zahraničních misí. Pomáhá vyrovnat se s negativními prožitky z válečných konfliktů a život ohrožujících situací, se kterými se během zahraničních misí nebo po návratu setkali. Poradna pracuje nejen s válečnými veterány, ale také s jejich blízkými.

Kontakty

  • Recepce objednávání vojáků a uchazečů: +420 973 203 463
  • Specialista: Mgr. Jan Vacek, tel. +420 973 208 166, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Hospitalizace

Akutní příjem pacienta k hospitalizaci v ÚVN Praha je zpravidla uskutečňován na EMERGENCY, případně na ambulancích odborných oddělení. Akutní přijetí indikuje lékař ambulance na základě posouzení stavu pacienta a nutnosti jeho další specializované péče.

Plánované přijetí – indikuje lékař odborných pracovišť s ohledem na zdravotní stav pacienta.

 

Následná péče a sociální služby

Není–li nutná hospitalizace na specializovaném pracovišti, avšak zdravotní stav pacienta vyžaduje pravidelnou zvláštní péči, poskytuje ÚVN následnou péči zejména v Oddělení dlouhodobé péče a především v Domově Vlčí mák.

Kontakt na Zdravotně sociální služby:

  • Zdravotně sociální pracovník: Mgr. Monika Chábová, tel. +420 973 202 891, 724 340 074, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • Vrchní sestra: Bc. Jana Zoufalá, tel. +420 973 208 430, 602 873 913, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

O soběstačné válečné veterány 2. světové války je pečováno také v Domově Vlčí mák.

 

Kdo je válečný veterán?

Osvědčení válečného veterána vydává Ministerstvo obrany ČR dle zákona č. 170/2002 Sb., o válečných veteránech.