V těchto dnech přicházejí do ÚVN dárky od Ježíškových vnoučat – lidí, kteří se zapojili do stejnojmenného projektu Radiožurnálu. Plní se tak přání seniorů, kteří dlouhodobě pobývají v ÚVN, jsou osamocení, nebo rodinu mají, ale ta se o ně nezajímá.

Organizace – zapsání přání do databáze i  zajištění předání daru - se ujala Dagmar Martinková, která vede sociálně zdravotní služby ÚVN. 

Ve čtvrtek 14. listopadu 2017 tak splnilo přání třiadevadesátiletého válečného veterána pana Karla, který žije v domově Vlčí mák. Tereza Grulichová přišla osobně společně s malou dcerkou splnit přání pana Karla. Emotivní setkání, při kterém pan Karel dostal hned několik CD jazzu, audioknihu a také něco dobrého na zub, potěšilo válečného veterána. V očích měl slzy radosti a dojetí, zvláště když ho paní Grulichová objala a její malá dcerka se k němu přitulila. A to pan Karel netušil, že jeho příběh paní Terezu natolik zaujme, že nezůstane u jediné návštěvy. Již v sobotu ho společně s dcerkou navštívila znovu.

Dalším Ježíškovým vnoučetem, které předalo dárek osobně, byla paní Procházková. Ve středu 22. listopadu přišla společně s manželem předat notebook panu Lubošovi na DIOP ÚVN. Ani tady nechyběly slzy dojetí. „Pan Luboš je mimořádný pacient. Přes veškeré obtíže je pořád dobře naladěn Je u nás dlouhodobě a dá se říci, že o něj budeme pečovat po celou dobu jeho života. Proto je ideálním pacientem pro tento dárek. K tabletu, který dnes dostal, ještě zajistíme zařízení, které mu umožní ovládání tabletu ústy, což významně přispěje ke zlepšení kvality života pana Luboše,“ ocenil dárek paní Procházkové ošetřující lékař MUDr. Votava. Pan Luboš poděkoval a odpovědí na dotaz, jak bude počítač využívat – „No, to se ještě uvidí,“  rozesmál všechny přítomné, kteří měli v očích slzy dojetí.

Den nato potěšil plyšový mědvěd zaslaný dalším Ježíškovým vnoučetem pána s Alzheimerovou chorobou.

Osobně přišla svůj dárek předat také Štěpánka Martanová. Navštívila v Domově pro válečné veterány ÚVN paní Helenku, které přinesla hřejivou deku a potěšila ji zároveň svou přítomností.

Další dárky na sebe nenechají dlouho čekat. Chystá se další splnění přání - nákup saka a nebo pořízení zimní bundy.