A3 Umístění: budova A, vchod A3 pro dárce krve

 

Typy odběrů:

 

Odběry plné krve:

Běžný způsob darování krve, kdy se odebere 450 ml plné krve během 5-10 minut. Odebraná krev se následně rozdělí na erytrocyty (červené krvinky) a plazmu. Odběry jsou plně monitorovány na speciálních odběrových vahách, které mj. zaručují dokonalé promísení odebírané krve s protisrážlivým a konzervačním roztokem.

Odběry krevních složek metodou přístrojové aferézy :
dvojitá erytrocytaferéza

(Odběr 2 jednotek erytrocytů - červených krvinek- s návratem plazmy, tj. celkový odebraný odběr je shodný jako při odběru plné krve. Odběr trvá do 40ti min., započítává se jako 2 odběry, darovat tímto způsobem je možné 3x ročně v intervalu 4 měsíců.). Tuto moderní odběrovou metodu provádíme na separátorech krevních složek Haemotetics MCS+, v odběrovém středisku Louny je separátor Fenwal Alyx. Tyto odběry jsou určeny pro získávání erytrocytů nedostatkových krevních skupin, zejména 0 negat. , případně dalších podle aktuální potřeby.

Přístrojová plazmaferéza

(Odběr 660 ml plazmy, tj. tekuté součásti krve s návratem erytrocytů - červených krvinek). Odběr trvá cca 30 min., započítává se jako 1 odběr, darovat tímto způsobem je možné v intervalu 14 dnů. K darování plazmy zveme dárce všech krevních skupin.

Odběrové dny (kdy mohou dárci krve u nás darovat krev nebo její složky):

Sdělení pro dárce

Informace pro dárce v ÚVN:

Dne 19. 4. bude uzavřena odběrová stanice ( odběry dárců krve a plazmy) v ÚVN. Důvod: sanitární den. Ostatní odběrová střediska beze změny.
Děkujeme za pochopení

 

Důležité kontakty:

Funkce
Jméno
telefon
E - mail
Budova
Kartotéka dárců krve Blanka Roučková
Jana Minaříková
973203217 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. vchod A3
Lékař MUDr. Jaroslava Urbanová 973203207 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Vchod A3
Odběrové středisko Louny   415620236   NsP Louny
Odběrové středisko Jilemnice Olga Černovská 481551159   MMN Jilemnice