Informace pro pacienty k hospitalizaci na Chirurgické klinice.

Nástup k hospitalizaci

Jednodenní hospitalizace  Po-Pá 7:00 Kartotéka chirurgické ambulance 
Standardní hospitalizace Po-Pá 9:30 Kartotéka chirurgické ambulance 
  So+Ne 12:30 Chirurgické oddělení B
  • Nemůžete-li z jakýchkoliv důvodů nastoupit k hospitalizaci, či trpíte akutním infekční onemocněním, oznamte prosím co nejdříve tuto skutečnost na kartotéce chirurgické ambulance. 
  • K příjmu si přineste výsledky předoperačních vyšetření dle rozpisu, který jste obdrželi pro Vašeho praktického lékaře.
  • Bez kompletních výsledků od praktického lékaře nebudete moci být přijati.

Nadstandardní ubytování

  • Vzhledem k epidemiologické situaci nyní není možná rezervace nadstandardního pokoje.

 

Přijetí do nemocnice

Přijímací lékař Vás seznámí s plánem léčebné péče a s průběhem hospitalizace, vyšetří Vás, probere s Vámi Váš zdravotní stav, optá se na případné alergie, do dokumentace si zaznamená chronicky užívané léky, které si v originálním balení přinesete s sebou.

Ve vlastním zájmu Vás prosíme, abyste přijímacího lékaře informovali o všech skutečnostech pravdivě a nic jste nám nezatajovali. Pokud si nemůžete na vše vzpomenout, přineste s sebou staré lékařské zprávy, která nám usnadní práci. 

Dále Vám lékař odpoví na všechny Vaše dotazy týkající se průběhu hospitalizace i předpokládané délky pobytu v nemocnici. Je rovněž povinen Vás seznámit s případnými doplatky za poskytnutou péče, pokud není hrazena ze zdravotního pojištění. 

S hospitalizací a s každým lékařským výkonem je potřebný Váš souhlas.

Dva dny před příjmem musíte absolvovat vyšetření na Covid_19. Výsledek testu je nutné doložit, stačí však SMS formou.

 

Příjem na chirurgické klinice

Jednodenní chirurgie: Po příchodu se hlaste v 7:00 na kartotéce chirurgické  ambulance, pavilon CH1. Od půlnoci nejezte, pít smíte pouze čiré tekutiny, nejpozději však 2 hodiny před výkonem.

Vícedenní chirurgie: V pracovní den se  po příchodu nahlaste na kartotéce chirurgické ambulance, pavilon CH1. Pokud přicházíte k hospitalizaci o víkendu či ve státní svátek, hlaste se na chirurgickém oddělení, pavilon CH1.