B2 Umístění: budova B2, 1. patro

 

Stomatologické oddělení ÚVN poskytuje komplexní stomatologickou péči s výjimkou ortodontické terapie. Významnou oblastí činnosti oddělení je pregraduální a postgraduální výuka. V návaznosti na koncepci vzdělání v AČR je také výukovou základnou pro vojenské stomatology.

V současné době patříme ke špičce v ČR zejména v augmentacích (výkony při nedostatku kosti před implantaci)s použitím destičkových koncentrátů, v navigované implantologii a v CAD/ CAM protetice (protetika zhotovovaná pomocí 3D tiskáren a CNC fréz).

Naše oddělení disponuje nejmodernější technikou a vybavením v rámci celé České republiky: Zubní CBCT, intra orální protetický skener, digitální analýza okluze, operační mikroskop, endomotory a apexlokátory etc.

 

Představy o budoucnosti

Oddělení bude zajišťovat pro AČR stomatologickou péči na úrovni nejmodernějších diagnostických a léčebných metod. I nadále budeme, stejně jako v celé historii stomatologického oddělení, akcentovat chirurgicko protetické směřování. V návaznosti na koncepci vzdělání v AČR bude výukovou základnou zejména pro vojenské stomatology, ale i pro ostatní zubní lékaře.