Robotický radiochirurgický systém CyberKnife®

je pokročilá technologie, která poskytuje specializovanou formu radiační terapie nazývanou stereotaktická radiační terapie celého těla (SBRT). Skládá se z lineárního urychlovače, stroje, který generuje svazek fotonového záření, připevněného k vysoce pohyblivému robotickému ramenu. CyberKnife® je jediné zařízení, které ověřuje přesnou polohu nádoru i při pohybu nádoru (vlivem fyziologických procesů v lidském těle), a poté na základě této informace upravuje pozici robota tak, aby přesně zacílil na nádor. Má tedy schopnost jako jediný radioterapeutický přístroj svého druhu sledovat nádor při jeho pohybu a kontinuálně na něj cílit svým léčebným svazkem. Robot se pohybuje a ohýbá kolem pacienta, přibližuje se k nádoru z potenciálně stovek různých pozic, maximalizuje dávku záření dodanou do nádoru a minimalizuje dávku do okolní zdravé tkáně.

 

CyberKnife®

CyberKnife® zaměřuje svazky záření ve vysoké dávce s extrémní přesností přímo do nádorů a jiných cílových objemů téměř kdekoli v těle. Jako jediný plně robotický systém pro stereotaktickou radioterapii umožňuje doručení přesně zacílených svazků záření z mnoha různých směrů v prostoru bez nutnosti pohybu ozařovacího lůžka s pacientem. Pacient tedy během léčby zůstává v jedné komfortní pozici, která se nemění.

Systém CyberKnife®, ozařovač pro stereotaktickou radiochirurgii, dodává vysokou dávku záření přímo do nádoru nebo léze s přesností do jednoho milimetru a zároveň minimalizuje ozáření blízkých zdravých orgánů a tkání.

 

 

Technologie

Systém CyberKnife® využívá nejmodernější robotickou technologii v kombinaci s naváděním obrazem v reálném čase. Cílem této technologie je přesné precizní ozáření nádorových i nenádorových ložisek téměř kdekoli v těle.