Přinášíme zážitky z výletu válečných veteránů z Domava Vlčí mák ÚVN do obory Hvězda, kterým dělali společnost dobrovolníci z firmy AEGON.
Je dubnové páteční ráno, pátek třináctého. Mraky na obloze vypadají hrozivě, ale meteoradar slibuje dopoledne beze srážek. Vyrážíme s veterány k oboře Hvězda. Patnáct veteránů, patnáct dobrovolníků, vrchní sestra a aktivizační sestra z Domova Vlčí mák. Tentokráte jsou mezi dobrovolníky zaměstnanci firmy AEGON, kterým jejich zaměstnavatel umožnil jeden den v pracovní době strávit dobrovolnou činností.

Procházíme kolem kvetoucích stromů a jehličnatých keřů. Paní M. se raduje, že cítí, jak jí vítr cuchá vlasy. Paní P. obdivuje kvetoucí zlatý déšť a hladí měkké jehličky tisu. Dobrovolnice Bára se stává pomyslnýma očima své nevidomé klientky a popisuje vše, co cestou vidí kolem sebe. Vcházíme do obory Hvězda, počasí je stále na naší straně. Mezi černými mraky dokonce vykukuje slunce.
Občerstvujeme se v kavárně. Dobrovolnice Klára se ptá svého veterána, co mu má objednat. ,,Já bych si dal točený pivo!“ říká veterán 2. světové války pan P. A k jeho velké radosti, ho opravdu měli. Po obhlídce areálu se pomalu vracíme zpět. Dobrovolnice Hanka obdivuje “svou“ veteránku, která skoro celou cestu ušla pěšky. Přicházíme domů za zpěvu sláva, jdeme z výletu, nezmokli jsme už jsme tu. Za chvíli venku opravdu začíná pršet, ale to už jsme v bezpečí Domova Vlčí mák. Pátek třinácetého nám tedy přinesl štěstí. Děkujeme všem zúčastněným a těšíme se na květnový výlet do Průhonického parku.