Obdivovat pražské památky z neobvyklých úhlů pohledu, pohupovat se po vlnkách Vltavy nebo si vychutnat kávu, sluneční paprsky  a svěží vzduch měli v pátek 15. června možnost klienti Domova Vlčí mák. Právě hodinová plavba parníkem byla hlavní náplní výletu, který pro své klienty uspořádal Domov Vlčí mák.

Váleční veteráni ve společnosti personálu Domova Vlčí mák a dobrovolníků zajištěných Dobrovolnickým centrem ÚVN s nadšením pozorovali Karlův most, Čertovku, Národní divadlo, Rudolfinum, letenské kyvadlo a další krásné památky a zajímavosti, které pohled z parníku na sluncem ozářenou Prahu nabídl. Vzpomínali také na své zážitky, historické události či pověsti spjaté s místy na obou vltavských březích.  Plavba se tak pomyslně směřovala proti proudu času a po proudu příjemných zážitků.

Výlet byl financován z výtěžku prvního ročníku Pochodu na podporu aktivního stáři válečných veteránů na podzim 2017 a z prodeje keramiky, kterou vyráběli samotní klienti Domova Vlčí mák.

Pochod na podporu aktivního stáří válečných veteránů se uskuteční i letos – přidejte si už dnes do svých kalendářů datum 8. listopadu 2018 a vyrazte s námi na druhý ročník pochodu.  Výtěžek opět poputuje na uspořádání pěkného výletu, který vnese do životů našich válečných veteránů radost a elán.