Krásné podzimní ráno, slunce, barevné listí a azurové nebe vítaly v Královské oboře Stromovka klienty Domova Vlčí mák, kteří sem v pondělí 22. října vyrazili na výlet společně s personálem a dobrovolníky zajištěnými Dobrovolnickým centrem ÚVN. Podzim, který Stromovku zahalil do všemožných barevných hávů, se tak stal milým parťákem umožňující očím lahodící pohledy na malebná přírodní zákoutí. Výletníci společně prozkoumávali různé části parku a obdivovali nově zrenovovaná jezírka, mosty i cesty. Pomyslnými mosty mezi klienty a jejich doprovody bylo i příjemné povídání a vzpomínání na zážitky jejich životních cest.


„Jé, támhle jsem chodila zamlada randit, tam, co je ta socha!“ ukazovala jedna z veteránek na sousoší zamilované dvojice, která jakoby zhmotňovala dávné vzpomínky a zároveň vyvolávala úsměv i ruměnec ve tváři.

Na závěr se všichni společně sešli v altánku a výlet zakončili piknikem s kávou i koláčky. Na vzduchu chutnaly nejlépe! Moc děkujeme všem zúčastněným za jejich pomoc, přítomnost a radostnou náladu. Dík patří i počasí, které tentokrát opravdu přálo.