Vítězové 12. ročníku soutěže IT Projekt roku, organizovaného Českou asociací manažerů informačních technologií, byli vyhlášeni 19. února 2015. Porotu zaujal projekt ÚVN e-Sestra natolik, že ho zařadila mezi vítězné.  Ocenění převzala z rukou místopředsedy PS Parlamentu České republiky Jana Bartošky náměstkyně ředitele ÚVN Mgr. Lenka Gutová.


„Při realizaci projektu jsme se zaměřili především na zajištění bezpečného podání léčiv, tj. „správný lék, správnému pacientovi“ a na zefektivnění celého procesu nakládání s léčivy s cílem snížit náklady. Díky precizní práci sester i lékařů, zapojených do projektu e-sestra, kteří důsledně zaznamenávají čárové kódy s identifikací pacienta a všech podaných léčiv, máme v ÚVN online přehled o celém procesu, který se děje s předepisovanými léky od expedice z nemocniční lékárny až ke konečné spotřebě pacientem,“ uvádí náměstkyně Mgr. Lenka Gutová.

O projektu
Principem je, že se v okamžiku podání léčiv načte jedinečný čárový kód pacienta, připevněný na náramku zápěstí ruky, dále kód sestry, která léčivo podala a kód podaného léku. Elektronická čtečka, kterou disponují všechna nemocniční oddělení, vždy přesně zaznamená identifikaci pacienta, sestry a identifikaci léčiva, které je mu podáno. Tímto se vylučuje pochybení při podání ordinovaných léků.
Projekt má také finanční přínos, poskytuje centrální přehled o zásobách, exspiracích léků a umožňuje operativní přesuny léčiv mezi odděleními. Prokazatelně se tak snížily zásoby léčiv na klinických pracovištích.

Více o vyhlášení výsledků

http://www.cacio.cz/tiskova-zprava---vysledky-souteze-itrp-2014/