Refrakční a laserové centrum Oční kliniky 1. LF UK a ÚVN Praha je pracoviště specializované na odstranění dioptrických vad, jehož činnost byla zahájena v roce 2004. Od té doby prošlo refrakčním centrem tisíce spokojených pacientů.

Pracoviště disponuje nejmodernějším excimerovým laserem německé firmy Schwind-Laser SCHWIND AMARIS ® 1050 RS (Schwind) a femtosekundovým laserem LDV Z8 (Ziemer), které ve spolupráci s vyšetřovací jednotkou tvoří unikátní sestavu nazývanou iLASIK (INTELIGENTNÍ LASIK).

Systém výrazně zvyšuje bezpečnost výkonu, dává možnost řešení vyšších dioptrických hodnot a oční korekce "šité na míru". Systém je certifikován pro příslušníky NASA, US ARMY a US NAVY. Přesnost a bezpečnost technologie umožňuje našim pacientům rychlý návrat k běžným denním, pracovním i sportovním aktivitám bez brýlové korekce.

Pracoviště je součástí Oční kliniky 1. LF UK a ÚVN Praha, která poskytuje zázemí a komplexní péči o oko pacienta. Dále je zapojeno do vědecké práce při 1. LF UK, publikuje v zahraniční literatuře a participuje na několika klinických studiích, které přináší nejnovější trendy a inovace v oboru očního lékařství.