Čtvrtletní neimpaktované a nerecenzované informační periodikum o novinkách materiálního zdravotnického zabezpečení AČR, směrech a výsledcích obranného výzkumu a vývoje, standardizace, aktuálních otázkách vybavení polních a mírových zdravotnických pracovišť AČR, aktualitách ze zdravotnických konferencí a zahraničních operací.

ZVZ je vydáván ve spolupráci se Sekcí vojenského zdravotnictví MO, kdy podpora ÚVN je nezbytným prvkem pro fungování časopisu. ZVZ je jeden z nejdéle vydávaných pravidelných periodik věnující se přímo aktivitám Vojenské zdravotnické služby. V době svého vzniku v roce 1991 jako Zpravodaj vojenské farmacie byl primárně zaměřen na vojenskou farmacii, zdravotnický materiál a techniku. Postupně, jak docházelo ke změnám ve struktuře rezortu MO, byl název změněn na Zpravodaj vojenského zdravotnictví s cílem rozšířit informace o další oblasti spadající pod vojenské zdravotnictví a oslovit širší, nejenom armádní veřejnost.

Své příspěvky, náměty, připomínky a dotazy můžete posílat na adresu předsedy redakční rady plk. Mgr. Daniela Petriľáka - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

Ke stažení: