A7 Umístění: ambulance - budova A, vchod A7, suterén

 
Ambulance: po - pá 7.00 - 15.30 hod
Fyzioterapie: po - pá 7.00 - 16.30 hod
Objednávání pacientů Recepce +420 973 203 144, +420 973 203 151
Omluvy pacientů z léčby   SMS: +420 728 016 331
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Spastická poradna   e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Objednávání:
Telefonicky nebo osobně na recepci oddělení na základě doporučení praktického lékaře či specialisty. K vyšetření je vhodné přinést kopie doplňujících vyšetření, popřípadě RTG dokumentaci.

Rehabilitace a revmatologie:
Denně jsou v provozu vyšetřovny pro pacienty s poruchami pohybového aparátu, revmatologická ordinace a místnost k aplikaci injekční terapie a akupunktury. Pacientům je na základě vyšetření lékařem doporučen postup léčby.

Odborná poradna pro vertebrogenní onemocnění
Díky týmu vyškolených lékařů a fyzioterapeutů mají pacienti s vertebrogenním onemocněním možnost být vyšetřeni v odborné poradně dle McKenzie MDT konceptu.

Odborná poradna pro léčbu spasticity
Ve spolupráci s Neurochirurgickou klinikou 1.LF UK a ÚVN se zabýváme také léčbou spasticity aplikací botulotoxinu zejména u pacientů po cévní mozkové příhodě a jiných získaných poškozeních mozku.

Klinická logopedie:
Součástí rehabilitačního týmu je také klinický logoped, jehož náplní práce je diagnostická, terapeutická i preventivní péče o pacienty s narušenou komunikační schopností. Tato narušení vznikají především v důsledku cévních mozkových příhod a zánětlivých onemocnění mozku, kraniotraumat, nádorů v oblasti hlavy a krku, vlivem intoxikace či degenerativního onemocnění mozku. Do kompetence klinického logopeda spadá také péče o pacienty s poruchami polykání.

Elektromyografie:
V rámci upřesnění diagnostiky máme možnost provádět elektrodiagnostická vyšetření četných nervových a svalových poruch a onemocnění.

Na individuálních pracovištích léčebné tělesné výchovy se fyzioterapeuti věnují jednotlivým pacientům a jejich poruchám pohybového aparátu - cvičí se stavy po úrazech, neurologické poruchy i poruchy stability i dynamiky páteře a svalová nerovnováha. Pacienti jsou současně instruováni o autoterapii. Provádí i instruktáž úpravy pracovního prostředí či běžných denních činností k prevenci poškození pohybového aparátu. Kromě běžných rehabilitačních pomůcek, balónu, therabandů, bosu apod., jsou k dispozici i motodlahy, rotopedy, nestabilní plošina a Redcord systémy.


Skupinová léčebná výchova:
Probíhá v maximálním počtu šesti pacientů. Je zaměřena na úpravu pohybových stereotypů a minimalizování svalových dysbalancí u pacientů s poruchami pohybového ústrojí.

Metodiky : McKenzie koncept, PNF dle Kabata, Bobath koncept, S-E-T koncept, metoda dle Mojžíšové, Brügger koncept, míčková facilitace dle Jebavé, akupresura, škola zad, spirální dynamika, respirační fyzioterapie,senzomotorická stimulace dle Jandy a Vávrové, cvičení na míčích, cvičení s pomůckami, joga a jiné.

Pracoviště fyzikální terapie:
Poskytuje veškeré spektrum elektroléčebných procedur - vysokovýkonný laser, deep oscilation, rázovou vlnu ESWT, galvanoterapii, iontoforézu, diadynamické proudy, TENS, interferenci, kombinovanou terapii vacotron, ale i magnetoterapii, krátkovlnnou diatermii, solux, UV, Rebox, vakuově kompresivní terapii.
K dispozici je rozsáhlá vodoléčebná část, kde poskytujeme perličkové, uhličité, vířivé koupele celotělové i lokální, podvodní masáž, cvičení v Hubbardově tanku, cvičení v bazénu. Na oddělení vodoléčby je možné aplikovat i čtyřkomorovou léčebnou lázeň.