Na Valentýna se vypravili do OC Šestka edukační specialisté z ÚVN. Přímo v nákupním centru si zájemci mohli změřit tlak, cukr v krvi, rozložení  tuku a svalů v těle, k dispozici byli specialisté na vyšetření podezřelých mateřských znamének, psychologové, fyzioterapeuté, dentální hygienistka, ergoterapeutka, specialisté na hygienu a mnozí další. Nezapomnělo se ani na děti. Ty si společně s rodiči mohly vyzkoušet, zda si správně myjí ruce, poznávaly zdravé potraviny a také si zacvičily pro správné držení těla. Odměnou za splnění úkolů jim byl balónek ÚVN a nebo hygienické pomůcky či ovoce.

Poslední zářijová středa patřila Dnu zdravé nemocnice, který má v ÚVN dlouholetou tradici. Již od časného rána se v atriu pavilonu A scházely nedočkavé skupinky zájemců o vyšetření a nebo o informace, co udělat pro své zdraví. V devět vše vypuklo: ukázky první pomoci a praktický nácvik, měření tlaku, glykémie, správná výživa, procvičování paměti, hygiena rukou, dentální hygiena,vyšetření zraku, vyšetření znamének... u všech stanovišť se povětšinou tvořily fronty.  Jako tradičně byl vzhledem k nadcházejícímu podzimu a zimě zájem o očkování proti chřipce.

Pohyb je člověku vlastní již od nepaměti. Má pozitivní vliv na kvalitu života a zdraví každého z nás. Tým pro podporu zdraví ÚVN pro Vás připravil kondiční lekce Nordic Walking – tzv. severská chůze. Jedná se o dynamickou chůzi se speciálními holemi. Nordic Walking je možné provozovat celý rok, kdekoliv a ve všech věkových a výkonnostních skupinách. Konkrétní zátěž a sportovní úroveň lze velice lehce přizpůsobit vlastní zdatnosti. Lekce probíhají vždy ve čtvrtek od 14:00 – 15:00 hod.

 

Ve středu 25. dubna bylo celé dopoledne velice rušno v atriu pavilonu A ve vojenské nemocnici v Praze. Tým edukačních specialistů ÚVN tam pořádal tradiční, v pořadí již 13. Den zdravé nemocnice. U 18 stanovišť bylo uskutečněno 1682 preventivních edukací.

ÚVN avizovala začátek tradičního Dne zdravé nemocnice na 25. 4. od 9 hodin. Přesto se už od osmi ráno tvořila fronta na vyšetření podezřelých kožních znamének. Naštěstí pan primář kožního oddělení přišel s předstihem před zahájením, aby nemuseli lidé čekat. I tak byla u jeho stanoviště neustálá fronta zájemců o vyšetření podezřelých kožních znamének. V průběhu dopoledne jich vyšetřili 215, z toho byl podchycen 4krát bazaliom a v jednom případě spinaliom.

Poslední dubnový čtvrtek patřil tradiční preventivní akci ÚVN – Dnu zdravé nemocnice. Ten letošní jarní překonal předchozí v mnoha ohledech: bylo nejvíce stanovišť, přes nepříznivé počasí přišlo nejvíce návštěvníků, zvýšil se počet zájemců o nácvik správné hygieny rukou i těch, kdo se rozhodli přestat kouřit. Den měl tentokrát podtitul Moderní je nekouřit.

Ústřední vojenská nemocnice zve všechny, kdo mají zájem o prověření zdravotního stavu, o novinky i osvědčená doporučení v péči o zdraví a nebo o praktické vyzkoušení poskytování první pomoci pod vedením odborníků a mnoho dalšího na Den zdravé nemocnice, aneb moderní je nekouřit.
Uskuteční se v atriu pavilonu A ve čtvrtek 27. dubna 2017 od 9.00 do 13 hod.

Ústřední vojenská nemocnice – Vojenská fakultní nemocnice Praha zve všechny, kdo chtějí včas a účinně předcházet chorobám a pečovat o své zdraví, na Den zdravé nemocnice. Ve čtvrtek 22. září od 9 do 13 hodin odborníci z ÚVN poskytnou zájemcům poradenství, informace, možnost prověření  zdravotní  kondice a na programu je také několik praktických ukázek.

Jak pomoci rodičům, kteří mají problém s pamětí? ...Pečuji doma o maminku, potřebuji poradit. ...Máte k dispozici očkovací látku proti jedovatým pavoukům před cestou do Austrálie? ...Je dědičná paradontóza? Už jsem několikrát zkoušel přestat kouřit, ale vždycky jsem zase začal. ...Myslel jsem, že při první pomoci je nejdůležitější umělé dýchání z úst do úst.......Na tyto a mnohé další dotazy obdrželi odpověď a radu i praktickou ukázku návštěvníci dnešního Dne zdravé nemocnice v ÚVN.