Den zdravé nemocnice je za dveřmi! Zveme vás ve čtvrtek 10. října 2019 od 9.00 do 13.00 hodin do atria pavilonu A. 

Na programu je tradičně měření tlaku a glykémie, měření rozložení tuků a svaloviny v těle, rady specialistů z Centra pro závislé na tabáku, dále vám fyzioterapeuté poradí, jak předejít pohybovým obtížím,  Život 90 zde představí své komplexní služby pro seniory, můžete si nechat vyšetřit kožní znaménko, zjistit možnosti trénování paměti, poučit se jak správně provádět zubní hygienu a mnoho dalších zajímavých poradenství.

Novinkou Dne zdravé nemocnice je  BEZDOTYKOVÉ MĚŘENÍ SLZNÉHO FILMU OKA spojené s poradenstvím, které vám poskytnou v lékárně ÚVN.

Přijďte 10. 10. 2019 mezi 9. až 13. hod. do atria  pavilonu A - pomůžeme vám udělat něco prospěšného ke zlepšení vašeho životního stylu a zdraví.

ÚVN se letos aktivně zapojila do Evropského týdne sportu, který právě v těchto dnech nabízí množství aktivit s cílem rozhýbat všechny nejen po dobu Evropského týdne sportu, ale po celý rok.

„ÚVN má na každý den počínaje dneškem připravenu v rámci Evropského týdne sportu alespoň jednu akci na rozhýbání těla. Dnes je na programu Kruhový trénink, což je komplexní cvičení, které v sobě snoubí vytrvalost, obratnost, výbušnost a sílu. Těší nás, že nabídka našich aktivit zaujala natolik, že jsme zvítězili v soutěži BeActive Awards v kategorii BeActive Workplace Award,“ přibližuje Kateřina Křenková za organizátory.

Evropský týden sportu je iniciativou Evropské komise na podporu sportu a pohybové aktivity v celé Evropě. Na podzim 2019 proběhne již pátý ročník, který má za cíl vás rozhýbat nejen po dobu Evropského týdne sportu, ale po celý rok.

ÚVN se do této aktivity zapojila a v období od 23. do 30. září 2019 budou pořádané sportovní akce pro zaměstnance nabídnuty i veřejnosti.

Ústředním motivem kampaně je slogan #BeActive

Pohyb je člověku vlastní již od nepaměti. Má pozitivní vliv na kvalitu života a zdraví každého z nás. Tým pro podporu zdraví ÚVN pro Vás připravil kondiční lekce Nordic Walking – tzv. severská chůze. Jedná se o dynamickou chůzi se speciálními holemi. Nordic Walking je možné provozovat celý rok, kdekoliv a ve všech věkových a výkonnostních skupinách. Konkrétní zátěž a sportovní úroveň lze velice lehce přizpůsobit vlastní zdatnosti.

 

Poslední květnový pátek patřil v ÚVN preventivně zaměřenému Dnu zdravé nemocnice, který byl navíc propojený s akcí Vyměň nikotin za vitamin! Zájem byl tradičně velký, v atriu pavilonu A se tvořily fronty u jednotlivých stanovišť, kde edukační specialisté měřili tlak, hladinu cukru, vyšetřovali zrak, čich, podezřelá znaménka, radili jak na hygienu chrupu, správnou životosprávu, jak poskytovat správně první pomoc při srdeční zástavě, jak pečovat o diabetickou nohu, měli připravenu ukázku ergoterapeutických pomůcek.

Ojedinělá byla kampaň na podporu odvykání závislosti na nikotinu: studentky střední školy nabízely v areálu ÚVN vitaminy – ovoce – výměnou za típnutou cigaretu a zároveň připomněly škodlivost kouření na lidský organismus a nabídly možnost zbavení se návyku pod odborným vedením a s podporou profesionálů z Centra pro závislé na tabáku.

31. 5. 2019 se ÚVN připojuje ke Světovému dni bez tabáku.

Co bude k dispozici?

Od 9 do 13h bude v atriu pavilonu A v rámci Dne zdravé nemocnice  stánek Centra pro závislé na tabáku. V uvedené době budou celým areálem nemocnice procházet studentky, budou oslovovat kuřáky a motivovat je k odložení cigarety. V duchu hesla tohoto dne „Vyměň nikotin za vitamin“ bude kuřákům za každou típnutou cigaretu nabídnuto čerstvé ovoce.

Máte kožní znaménko a pochybnosti, zda je v pořádku? Obav se můžete rychle zbavit. Využijte možnosti bezplatného preventivního vyšetření znaménka, které vám udělají v ambulanci Dermatovenerologického (kožního) oddělení, pavilon C3 ÚVN 13. května bez nutnosti objednání. V rámci preventivní akce Evropský den Melanomu 2019, která letos připadá právě na pondělí 13. května, zde vyšetří podezřelá znaménka všech zájemců z řad zaměstnanců i veřejnosti.

Na Valentýna se vypravili do OC Šestka edukační specialisté z ÚVN. Přímo v nákupním centru si zájemci mohli změřit tlak, cukr v krvi, rozložení  tuku a svalů v těle, k dispozici byli specialisté na vyšetření podezřelých mateřských znamének, psychologové, fyzioterapeuté, dentální hygienistka, ergoterapeutka, specialisté na hygienu a mnozí další. Nezapomnělo se ani na děti. Ty si společně s rodiči mohly vyzkoušet, zda si správně myjí ruce, poznávaly zdravé potraviny a také si zacvičily pro správné držení těla. Odměnou za splnění úkolů jim byl balónek ÚVN a nebo hygienické pomůcky či ovoce.