ÚVN zve všechny, kdo mají zájem o prověření zdravotního stavu, o novinky i osvědčená doporučení v péči o zdraví na již tradiční Den zdravé nemocnice, tentokrát na téma: Prevence - cesta ke zdraví. Současně v rámci kampaně Vyměň nikotin za vitamin nabídneme v areálu ÚVN ovoce výměnou za uhašení cigarety.

Uskuteční se v atriu pavilonu A v pátek 31. května 2019 od 9.00 do 13 hod.
Všichni jste srdečně zváni!

31. 5. 2019 se ÚVN připojuje ke Světovému dni bez tabáku.

Co bude k dispozici?

Od 9 do 13h bude v atriu pavilonu A v rámci Dne zdravé nemocnice  stánek Centra pro závislé na tabáku. V uvedené době budou celým areálem nemocnice procházet studentky, budou oslovovat kuřáky a motivovat je k odložení cigarety. V duchu hesla tohoto dne „Vyměň nikotin za vitamin“ bude kuřákům za každou típnutou cigaretu nabídnuto čerstvé ovoce.

Máte kožní znaménko a pochybnosti, zda je v pořádku? Obav se můžete rychle zbavit. Využijte možnosti bezplatného preventivního vyšetření znaménka, které vám udělají v ambulanci Dermatovenerologického (kožního) oddělení, pavilon C3 ÚVN 13. května bez nutnosti objednání. V rámci preventivní akce Evropský den Melanomu 2019, která letos připadá právě na pondělí 13. května, zde vyšetří podezřelá znaménka všech zájemců z řad zaměstnanců i veřejnosti.

Na Valentýna se vypravili do OC Šestka edukační specialisté z ÚVN. Přímo v nákupním centru si zájemci mohli změřit tlak, cukr v krvi, rozložení  tuku a svalů v těle, k dispozici byli specialisté na vyšetření podezřelých mateřských znamének, psychologové, fyzioterapeuté, dentální hygienistka, ergoterapeutka, specialisté na hygienu a mnozí další. Nezapomnělo se ani na děti. Ty si společně s rodiči mohly vyzkoušet, zda si správně myjí ruce, poznávaly zdravé potraviny a také si zacvičily pro správné držení těla. Odměnou za splnění úkolů jim byl balónek ÚVN a nebo hygienické pomůcky či ovoce.

Poslední zářijová středa patřila Dnu zdravé nemocnice, který má v ÚVN dlouholetou tradici. Již od časného rána se v atriu pavilonu A scházely nedočkavé skupinky zájemců o vyšetření a nebo o informace, co udělat pro své zdraví. V devět vše vypuklo: ukázky první pomoci a praktický nácvik, měření tlaku, glykémie, správná výživa, procvičování paměti, hygiena rukou, dentální hygiena,vyšetření zraku, vyšetření znamének... u všech stanovišť se povětšinou tvořily fronty.  Jako tradičně byl vzhledem k nadcházejícímu podzimu a zimě zájem o očkování proti chřipce.

Pohyb je člověku vlastní již od nepaměti. Má pozitivní vliv na kvalitu života a zdraví každého z nás. Tým pro podporu zdraví ÚVN pro Vás připravil kondiční lekce Nordic Walking – tzv. severská chůze. Jedná se o dynamickou chůzi se speciálními holemi. Nordic Walking je možné provozovat celý rok, kdekoliv a ve všech věkových a výkonnostních skupinách. Konkrétní zátěž a sportovní úroveň lze velice lehce přizpůsobit vlastní zdatnosti. Lekce probíhají vždy ve čtvrtek od 14:00 – 15:00 hod.

 

Ve středu 25. dubna bylo celé dopoledne velice rušno v atriu pavilonu A ve vojenské nemocnici v Praze. Tým edukačních specialistů ÚVN tam pořádal tradiční, v pořadí již 13. Den zdravé nemocnice. U 18 stanovišť bylo uskutečněno 1682 preventivních edukací.

ÚVN avizovala začátek tradičního Dne zdravé nemocnice na 25. 4. od 9 hodin. Přesto se už od osmi ráno tvořila fronta na vyšetření podezřelých kožních znamének. Naštěstí pan primář kožního oddělení přišel s předstihem před zahájením, aby nemuseli lidé čekat. I tak byla u jeho stanoviště neustálá fronta zájemců o vyšetření podezřelých kožních znamének. V průběhu dopoledne jich vyšetřili 215, z toho byl podchycen 4krát bazaliom a v jednom případě spinaliom.

Poslední dubnový čtvrtek patřil tradiční preventivní akci ÚVN – Dnu zdravé nemocnice. Ten letošní jarní překonal předchozí v mnoha ohledech: bylo nejvíce stanovišť, přes nepříznivé počasí přišlo nejvíce návštěvníků, zvýšil se počet zájemců o nácvik správné hygieny rukou i těch, kdo se rozhodli přestat kouřit. Den měl tentokrát podtitul Moderní je nekouřit.