Hlavním spektrem činností dermatovenerologického oddělení ÚVN je poskytování léčebně preventivní péče zejména pro vojáky v činné službě a jejich rodinné příslušníky, občanské zaměstnance vojenské správy, příslušníky ministerstva vnitra, pacienty městské části Prahy 6 a ostatní pacienty na základě doporučení.

Ambulantní část oddělení zahrnuje tři všeobecné dermatovenerologické ambulance, ordinaci primáře oddělení, kabinet fyzikální léčby a kosmetologické péče, sál korektivní dermatologie a dále specializované poradny. Od roku 2008 je v rámci ambulance zřízeno centrum pro biologickou léčbu u pacientů s těžkou formou lupénky, hidrosadenitidy a od roku 2019 pro těžkou formu atopické dermatitidy. Léčba probíhá formou stacionáře, vyjímečně za krátkodobé  hospitalizace.

Ústavní léčba zahrnuje léčení celého spektra kožních i pohlavních nemocí. Kapacita oddělení jsou 4 akutní lůžka.

Oddělení se rovněž podílí na zajištění lékařské pohotovosti v rámci ústavní pohotovostní služby.

 

Ačkoliv je slunce dobrý sluha pro naše zdraví, může být i zlý pán. Pokud se nebudeme chránit, vystavujeme se nebezpečí vzniku melanomu. Jak vzniká tento agresivní nádor, jaká je prevence a zda jsou problematičtější plochá či vystouplá znamínka, vysvětluje primář Dermatovenerologického oddělení plk. MUDr. Zdeněk Antal. 

 

V rámci Evropského dne melanomu vyšetřil preventivně tým z Dermatovenerologického oddělení ÚVN 4. června 2024 zaměstnance Policejního prezidia.   

Primář oddělení plk. Zdeněk Antal vyšetřil zájemcům mateřská znaménka, ale především předal množství důležitých informací, jak ochránit kůži před nadměrným slunečním zářením.