Plánovaná hospitalizace:

V případě plánované hospitalizace je nutné mít doporučení k hospitalizaci od ambulantního psychiatra.

Objednání pacientů:  

Telefonicky
(ve všední dny 8:00 – 15:00 hod.)
+420 973 203 429
+420 973 203 435
E-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Upřednostňujeme objednávání emailem.

Chcete-li hospitalizaci za účelem detoxifikace, je nezbytné mít předem domluvenou následnou ústavní/stacionární léčbu závislosti. Nástup na oddělení plánujeme tak, abyste od nás odjížděli přímo do zařízení, kde máte následnu léčbu domluvenou. Během hospitalizace u pacientů s problematikou závislosti odesíláme oznámení o nezpůsobilosti řídit.

Akutní hospitalizace:

Akutní hospitalizaci domlouvá pouze zdravotnický pracovník (např. ambulantní psychiatr, pracovník RZP, pracovník CDZ event. jiný).

Telefonní číslo: +420 973 203 435

 

Důležité informace k hospitalizaci:

Psychiatrické oddělení je zcela nekuřácké. Pacienti z otevřené části psychiatrického oddělení mohou ke kouření využít vyhrazená místa, která se nachází v areálu ÚVN před pavilonem CH a E. Pacientům, kuřákům, z akutní části psychiatrického oddělení je v případě potřeby, poskytnuta substituční nikotinová terapie ve formě nikotinových náplastí, žvýkaček či pastilek.

Na oddělení budete mít k dispozici uzamykatelný prostor na osobní věci. Nenoste do nemocnice zbytečně velký objem peněz či jiné cennosti. Sebou si přineste běžné denní a noční oblečení, oblečení a boty na ven podle ročního období a základní hygienické potřeby. Dále si přibalte „něco“ na vyplnění volného času.

Užíváte-li nějaká specifická léčiva, vezměte si je prosím sebou.

Pokoje na oddělení jsou dvou až čtyřlůžkové, místo na konkrétním pokoji nelze předem rezervovat. V rámci otevřeného oddělení nabízíme jednolůžkové nadstandardní pokoje (cena viz pdf Ceník nadstandardních pokojů ÚVN (211 KB) ).

Po domluvě s ošetřujícím lékařem jsou u pacientů otevřeného oddělení možné vycházky mimo areál nemocnice v sobotu a neděli, v čase 10:00-19:00 hod.