„Známe hodnotu zdraví a velmi dobře si uvědomujeme nezbytnost péče o něj. Založili jsme proto v ÚVN Tým na podporu zdraví, jehož hlavním cílem je podněcovat a vytvářet podmínky pro péči o zdraví našich zaměstnanců.“
Lenka Gutová
Náměstkyně ředitele ÚVN pro nelékařské zdravotnické profese
a řízení kvality zdravotní péče.

 

Krizová pomoc zaměstnancům ÚVN

Krizová pomoc zaměstnancům ÚVN je nabízena ve spolupráci s Ústředním lékařsko-psychologickým oddělením, oddělením psychiatrie ÚVN a duchovní službou ÚVN. Pokud hledáte pomoc v obtížných životních situacích pro sebe, nebo pro blízké spolupracovníky, nebojte se obrátit na profesionály, kteří vám rádi nabídnou pomocnou ruku.

Rešit můžete například:
  • Psychické problémy, životní krize;
  • Vztahové a rodinné problémy;
  • Problémy s alkoholem, nebo jinými návykovými látkami;
  • Problémy na pracovišti.

Pokud i Vy zvažujete odbornou pomoc profesionálů či se potřebujete pouze poradit, neváhejte kontaktovat Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Podpora duševního zdraví

V ÚVN jsou pořádányakce podporující duševní zdraví zaměstnanců. Poslední takovou akcí, která si získala dobrou odezvu u zaměstnanců, byla "Jóga smíchu" - Smíchem proti syndromu vyhoření.

Dále je v rámci podpory duševního zdraví zaměstnanvům ÚVN nabíznena supervize zdarma, která slouží k provázení v řešení nějakého problému nebo k možnosti učit se zlepšovat svoje schopnosti a lépe naplňovat své osobní cíle. Nabídka supervize je uveřejněna na intranetu, je možné si vybrat supervizora interního (ÚVN ÚLPO) nebo externího supervizora, který do ÚVN dochází.

 

zmena

Zlepšení životního stylu

Komplexní program zlepšení životního stylu je zaměren na zaměstnance s nadváhou. Nutriční terapeut pomůže se sestavením vhodného jídelníčku, fyzioterapeut doporučí účinné pohybové aktivity, nastaví individuální program. Po celou dobu jeho trvání pod dohledem odborníků. Projekt je bezplatný benefit pro zaměstnance nemocnice.

 

Odvykání kouření

Projekt ve spolupráci s Mezinárodní společností sester v onkologické péči. Pro všechny, kteří by chtěli svoji závislost na nikotinu konzultovat, nabízí své služby Centrum pro závislé na tabáku.

 

Léčba závislosti

Adiktologická poradna a Centrum pro závislé na tabáku jsou k dispozici všem zaměstnancům, kteří se potýkají se závislostí na nelegálních i legálních návykových látkách včetně nadužívání léků nebo tzv. nelátkových závislostí (gambling). Na poradnu se lze obrátit i v případě, že se s užíváním návykových látek potýká někdo z rodiny nebo v blízkém okolí. Vzhledem k častým požadavkům na anonymitu poradna zaručuje první konzultaci zcela anonymní a další kontakt dle domluvy.