Ohlédnutí za XX. Live a video surgery 2020

Ohlédnutí za 20. ročníkem Live a video surgery v ÚVN - význemné výukové akce ukazující nejnovější pokroky v oční chirurgii. Přenosy 25 operací ze čtyř operačních sálů viděli diváci kongresového centra ÚVN v vysokém rozlišeni a 3D zobrazení.

Číst dál...


V mezioborové spolupráci s pracovišti ÚVN jsou prováděny:
s ORL klinikou dakryocystorinostomie, se stomatochirurgií plastické operace okolních partií oka, s neurochirurgickou klinikou a neurologickým oddělením neurooftalmologická vyšetření a zákroky. Dále ve spolupráci s oddělením stereotaktické a radiační neurochirurgie nemocnice na Homolce jsou někteří nemocní s tumorózními i jinými očními onemocněními léčeni gama nožem. Vedle uvedeného je maximální pozornost věnována i diagnostickým a nechirurgickým léčebným postupům.
K zajištění uvedených aktivit slouží vedle standardního vybavení i řada postupů a přístrojů, které často nejsou jinde dostupné: excimer laserový systém Visx Staar S4 IR s aberometrem Wavescan, multifunkční přístroj Pentacam, ultrazvukové pachymetry, optický koherentní tomograf, ICG angiografie, ultrazvukové přístroje s vysokým rozlišením, včetně ultrazvukového ultrabiomikroskopu (UBM). Je k dispozici 5 nejmodernějších operačních sálů vybavených kombinovanými počítačem řízenými operačními systémy firmy Bausch&Lomb Millennium, přístrojem Infinity firmy Alcon, operačními mikroskopy Zeiss a Moeler-Wedel, operačními endoskopickými kamerami atd. Používáme laserový Nd-YAG cyklofotokoagulátor, laser Tango, pikosekundový i nanosekundový Nd-YAG laser, laser pro prohřívání očního pozadí metodou TTT, přístroj pro laserovou kalkulaci nitroočních čoček IOL Master. Máme špičkové vybavení pro běžný provoz ambulance: projekční optotypy, bezkontaktní tonometry, autorefraktory, statické perimetry Octopus, systém Eyecap. V souvislosti s moderními světovými trendy je možno diagnostické i terapeutické aktivity realizovat ambulantní nebo lůžkovou cestou. Péče oční kliniky je postavena na přístrojové základně využívané špičkovými specialisty. Propojení jednotlivých částí kliniky počítačovou sítí urychluje a zkvalitňuje péči a v neposlední řadě umožňuje i dokonalé zpracování výsledků.