Dobrý den,

dovolte, abych se představil. Jsem nrtm. Bc. Lukáš Siwek, pracuji v 7. Polní nemocnici v Hradci Královém, kde sloužím jako zdravotní laborant. Již pátým rokem stážuji ve vojenské nemocnici UVN v Praze. Odbornou stáž vykonávám v laboratořích hematologie, biochemie a mikrobiologie.

Tento rok v květnu jsem byl vyslán na misi v Afghánistánu. Ve městě Kábul, kde je vojenská základna HKIA, leží nemocnice pod velením USA army. Zde jsem čtyři měsíce sloužil jako zdravotní laborant pod velením paní podplukovnicí MUDr. Česlarové.

Po misi jsem získal odznaky za misi v zahraničí, ale nejcenějším odznakem je čestný odznak AČR, který se získává za nadstandartní služby v armádě.

Tohoto odznaku si velice vážím. A jsem si jist, že jsem ho získal díky paní kapitánce Ing. Markovině, která je velmi zkušenou laborantkou v zahraničních operacích. Pod jejím vedením jsem se vypracoval a reprezentoval tak laboratoře hematologie, biochemie a mikrobiologie UVN. Mé zkušenosti z nemocnice UVN kladně ohodnotil v mém hodnocení i captain Charles R. Wetzel.
Proto bych i nemocnici UVN tímto poděkoval za výborné odborníky, které zaměstnává a kteří mě dokázali připravit na misi v Afghánistánu. DĚKUJI.