Objednání pacientů ke kontrole: 7:00 - 9:00, 12:00 - 15:00 hod
+420 973 202 954, 973 208 452
Ke komunikaci se sestrou či lékařem použijte: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Objednání k ambulantnímu vyšetření: kontaktní formulář
UPOZORNĚNÍ: Vzhledem k silnému vytížení je možné, že se Vám delší dobu nebude dařit dovolat. Linku pro spojení s recepcí ambulance NCHR jsme dále posílili a můžeme Vás ubezpečit, že naše recepční dělají vše pro to, aby vyřídily vše co nejrychleji. Pozor, tón obsazené linky je u vojenské ústředny neobvyklý a lze ho zaměnit s vyzváněcím. Pokud se chcete objednat k ambulantnímu vyšetření, můžete využít kontaktní formulář.

 

Spektrum činnosti Neurochirurgické a neuroonkologické kliniky 1. LF UK a ÚVN a Subkatedry neurochirurgie IPVZ zahrnuje léčebně preventivní péči, výuku (pregraduální a postgraduální) a výzkum.

V léčebně preventivní péči klinika zajišťuje operační léčbu celého spektra onemocnění a úrazů centrální a periferní nervové soustavy, ambulantní servis a nepřetržitou konziliární činnost v oboru. Do funkční neurochirurgie patří komplexní léčba bolesti a operační léčba farmakorezistentní epilepsie. Spektrum poskytované péče ještě doplňují operace některých vrozených vad.

Ilustrační foto NCHK

Klinika disponuje technickým vybavením, které je plně srovnatelné s cizinou. Jde především o sofistikované přístroje používané při operacích - operační mikroskopy, navigační systémy, ultrazvukové aspirátory a kompletní zařízení pro endoskopické operace. Samozřejmostí je peroperační monitorování nervových funkcí elektrofyziologickými metodami. Pooperační péče je zajištěna jednak na centrální jednotce intenzivní péče, jednak na samostatné jednotce semiintenzivní péče, která je součástí kliniky.

V únoru 2008 se uskutečnilo slavnostní otevření rekonstruovaného pavilonu C. V tomto moderním pavilónu se nachází unikátní pracoviště multifunkčního operačního sálu s intraoperační magnetickou rezonancí pro zákroky v oblasti neurochirurgie.

 

Může AI vytvářet vysoce přesvědčivé, avšak podvodné dokumenty?

Celý proces tvorby článku trval asi hodinu, bez zvláštního školení lidského uživatele. - Kredit: Martin ROCHE
Umělá inteligence (AI) v posledních letech výrazně pokročila. Transformovala mnoho průmyslových odvětví a zlepšila způsob, jakým lidé žijí a pracují. Ve vědeckém výzkumu může umělá inteligence zvýšit...