C5 3. patro - stanice A

Vedoucí lékař: MUDr. Ilja Kotík  
Staniční lékař - stanice A: MUDr. Mgr. Tomáš Burger  
Staniční sestra stanice A: Bc. Šárka Menclová tel: 973 203 086, 973 203 092

 

Oddělení poskytuje léčebné a diagnostické postupy dle současných trendů medicíny vnitřního lékařství. Náplň pracovní činnosti tvoří specializovaná diagnosticko-léčebná péče, pregraduální a postgraduální výuka, aplikovaný výzkum. Těsně spolupracuje s ostatními specializovanými pracovišti interní kliniky a dalšími odbornými pracovišti v rámci ÚVN včetně komplementu. Pracuje se systémem skupinové ošetřovatelské péče. Určenou skupinu nemocných má na starosti skupinová sestra. Léčebný režim pacientů, včetně rehabilitace, se stanovuje individuálně, podle akutního psychického a fyzického stavu, při současném respektování práv pacientů a kodexu sester.

 

Stanice standardních lůžek

Poskytuje léčebné a diagnostické postupy dle současných trendů medicíny vnitřního lékařství. Lůžkové oddělení disponuje 18 lůžky. Pro pacienty je připraveno i několik nadstandardně vybavených jednolůžkových pokojů.

Provoz oddělení

Vyšetřovací program, se kterým je pacient seznámen, je plánován na následující dny po příjmu. Statimová vyšetření jsou organizována dle ordinace ošetřujícího lékaře. Informace o zdravotním stavu pacienta podává vždy ošetřující lékař přímo pacientovi nebo s jeho souhlasem nejbližším příbuzným. Při překladu pacienta na následné oddělení je předána veškerá lékařská i sesterská dokumentace. Při propuštění je pacient seznámen s výsledky vyšetření a svým zdravotním stavem a doporučenou terapií. Pacient je vybaven propouštěcí zprávou, léky dle platných předpisů a poučen o medikaci a životosprávě.

 

Ke stažení:

pdf Ceník nadstandardních pokojů ÚVN (211 KB)