C5 3. patro

Sekretariát: Jaroslava Nováková tel: 973 203 091
  E-mail: mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Staniční sestra: Tereza Frühaufová, DiS. tel: 973 203 086, 973 203 092

 

Oddělení poskytuje léčebné a diagnostické postupy dle současných trendů medicíny vnitřního lékařství. Náplň pracovní činnosti tvoří specializovaná diagnosticko-léčebná péče, pregraduální a postgraduální výuka, aplikovaný výzkum. Těsně spolupracuje s ostatními specializovanými pracovišti interní kliniky a dalšími odbornými pracovišti v rámci ÚVN včetně komplementu. Pracuje se systémem skupinové ošetřovatelské péče. Určenou skupinu nemocných má na starosti skupinová sestra. Léčebný režim pacientů, včetně rehabilitace, se stanovuje individuálně, podle akutního psychického a fyzického stavu, při současném respektování práv pacientů a kodexu sester.

 

Vedoucí lékař: MUDr. Ilja Kotík
Staniční lékař: MUDr. Mgr. Tomáš Burger

 

Stanice standardních lůžek

Poskytuje léčebné a diagnostické postupy dle současných trendů medicíny vnitřního lékařství. Lůžkové oddělení disponuje s 28 lůžky, z toho je šest jednolůžkových pokojů k dispozici jako nadstandardní služba pro samoplátce v ceně 735 Kč za den.

Provoz oddělení

Vyšetřovací program, se kterým je pacient seznámen, je plánován na následující dny po příjmu. Statimová vyšetření jsou organizována dle ordinace ošetřujícího lékaře. Informace o zdravotním stavu pacienta podává vždy ošetřující lékař přímo pacientovi nebo s jeho souhlasem nejbližším příbuzným. Při překladu pacienta na následné oddělení je předána veškerá lékařská i sesterská dokumentace. Při propuštění je pacient seznámen s výsledky vyšetření a svým zdravotním stavem a doporučenou terapií. Pacient je vybaven propouštěcí zprávou, léky dle platných předpisů a poučen o medikaci a životosprávě.