V případě, že budete hospitalizování v Ústřední vojenské nemocnici – Vojenské fakultní nemocnici Praha (dále jen ÚVN) doporučujeme Vám seznámit se s pdf Průvodcem pacienta ÚVN (613 KB)

Co si vzít s sebou do nemocnice:

 • průkaz totožnosti (občanský průkaz nebo cestovní pas)
 • průkazku zdravotní pojišťovny
 • věci osobní hygieny
 •  bezpečnou pevnou obuv - ne pantofle
 • pyžamo či domácí oděv, župan, ručník
 • pomůcky, které používáte - berle, hůl, brýle, naslouchátko atd.

 

Co si s sebou nebrat:

 • šperky a cenné předměty, větší finanční hotovost, kreditní karty
 • zbraně a nebezpečné předměty
 • cigaretyVnesené spotřebiče:
Z bezpečnostních důvodů je zakázáno používání soukromých elektrických spotřebičů, s výjimkou nízkonapěťových nabíječek např. k mobilnímu telefonu, notebooku apod. s max. napětím 3,5 V. Za případné škody vzniklé v souvislosti s provozem vlastních spotřebičů nesete odpovědnost.

Telefonní hovory:
Příchozí telefonické hovory jsou na některých lůžkových odděleních přepojeny přímo k lůžku pacienta.
V areálu jsou umístěny veřejné telefonní automaty mincový (CH2, přízemí), kombinovaný (na vrátnici ÚVN, venkovní skořepina).

Bankomaty:
V areálu ÚVN je umístěn bankomat České spořitelny (vestibul pavilonu CH2) a bankomat ČSOB (budova hlavní vrátnice).

Služby v areálu ÚVN:


Internet:
Na pokojích je k dispozici připojení přes datové zásuvky a také možnost využití wifi připojení

Návštěvy pacientů:
Návštěvní hodiny u hospitalizovaných pacientů jsou v ÚVN neomezené.
Doporučujeme Vám, vzhledem k provozu klinických pracovišť, návštěvy v odpoledních hodinách. Při příchodu na oddělení hlaste návštěvu zdravotnickému personálu. V průběhu návštěvy je nutné respektovat případná upozornění či omezení ze strany personálu, která jsou v zájmu pacienta.

Parkování:
Parkování v areálu nemocnice je zpoplatněno částkou 30 kč za každou započatou půlhodinu. Podrobné informace najdete na stránce parkování v ÚVN.

Práva pacientů:
Do zdravotnické dokumentace bude uložen záznam o seznámení s Právy pacienta. Žádáme Vás v tomto případě o aktivní spolupráci. Práva pacientů jsou přístupná k seznámení na všech pokojích pro pacienty a také na pdf Kodex práv pacientů (96 KB)

Duchovní služby:
ÚVN nabízí pacientům i rodinným příslušníkům duchovní službu. Děje se tak zpravidla při vstupním pohovoru s ošetřovatelským personálem. Každý má právo si službu duchovního vyžádat, přijmout či odmítnout.

Duchovní služba Vám nabízí:

 • službu přítomností, doprovázení, diskrétní rozhovory, náboženské obřady
 • kaplan ÚVN zprostředkuje kontakt na duchovní všech církví a náboženství

Každý čtvrtek se od 15 hodin koná v kapli ÚVN (pavilon B) mše svatá celebrovaná římsko-katolickým knězem z farnosti sv. Norberta, Praha Střešovice.

Kontakt: mjr. Mgr. Jan Blažek
Mobil: +420 724 587 712 , tel. +420 973 208 262, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Informace o oddělení, na které budete přijati, můžete získat v zde:


V případě potíží, obav či nejasností během hospitalizace se obraťte na ošetřujícího lékaře nebo zdravotní sestru. Nemůžete-li  z jakýchkoliv důvodů nastoupit k léčebnému pobytu a nebo trpíte jiným akutním např. infekčním onemocněním, neprodleně oznamte tuto skutečnost kanceláři oddělení na kterém je plánovaná hospitalizace.